CIVIL: Enigmë mbetet situata me vendvotimin në Likovë, pas raportimeve për të ashtuquajtur “tren bullgar”

Picture of INA
INA

25/04/2024

CIVIL që ka monitoruar raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale ditën e zgjedhjeve e vlerësojnë të qetë me dalje të madhe të votuesve por edhe me disa parregullsi.

Sipas kësaj organizate, enigmë mbetet situata me vendvotimin në Likovë, pas raportimeve për të ashtuquajtur “tren bullgar”. CIVIL ka vërejtur edhe thyerje të heshtjes zgjedhore nga ana e funksionarëve partiakë

“Thyerja e heshtjes zgjedhore është vërejtur edhe më shumë në rrjetet sociale, nga ana e funksionarëve partiakë të më shumë partive. Disa nga porositë në rrjetet sociale ishin të dykuptimta, por gjithsesi sipas CIVIL, mënyra se si janë sjellë një pjesë e politikanëve dhe ndjekësit e tyre në rrjetet sociale paraqet shkelje të heshtjes zgjedhore. Aparati për gjurmët e gishtërinjve “fingerprinti” jo gjithherë ka funksionuar, por larg asaj për një situatë serioze”, thonw nga CIVIL./ Alsat.mk

TË FUNDIT
2 minuta
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
2 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe
2 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
2 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
4 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

ME TE LEXUARA

5 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
2 ditë
Australiani kapet në Ohër për grabitje
1 ditë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
4 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
1 ditë
Paga mesatare për muajin mars është 40.496 denarë
1 ditë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

LEXO MË SHUMË

IMG_2442

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

gordana siljanovska davkova

Najçevska “godet” Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

INFO

NA NDIQ