Mexhiti: Bujar, e di që të kanë pasë lezet darkat dhe kafetë nëpër Budapest me liderin…

Picture of INA
INA

04/05/2024

Lideri i LD Izet Mexhiti e ka ‘thumbuar’ Bujar Osmanin.

“Bujar, e di që të kanë pasë lezet darkat dhe kafetë nëpër Budapest me liderin tënd të preferuar të VMRO – Nikolla Gruevski kur, në cilësinë e emisarit të Ali Ahmetit, kërkonit çare si ta shpallni mikun tuaj Nikolla Gruevski të pafajshëm dhe ta ktheni në Shkup.

Mos baj dert Bujar, se VLEN nuk shkon nëpër seli partiake e nëpër hotelet e Mijallkovit për te pirë kafe e për t’i lutur që të bëheni pjesë e Qeverisë, siç jeni duke bërë këto ditë ti, Artani, Menduhi dhe shokët tuaj.

Qeveria e re, Bujar, do t’i përfaqësojë edhe shqiptarët, edhe turqit, edhe boshnjakët, edhe romët, edhe Badinterin. Qeveria e re, ndërkaq, nuk do ta perfaqësojë BDI-në, të cilën e kanë braktisur të gjithë, dhe as Nikolla Gruevskin, i cili është azilant nga drejtësia.

Më 8 maj voto VLEN, ndryshimi po vjen!”, ka shkruar Mexhiti. (INA)

TË FUNDIT
21 minuta
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
22 minuta
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit
1 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

ME TE LEXUARA

1 ditë
Për 2€ më lirë shporta e konsumit në muajin maj
8 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
1 ditë
Pacienti nga Kosova erdhi në Shkup për ta operuar këmbën e majtë, por ia operuan të djathtën (VIDEO)
1 ditë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku
10 orë
OEMVP mbështet kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Evropian
1 ditë
Lupço Palevski Pallço, sot para gjykatës për vrasjen e dyfishtë
7 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

INFO

NA NDIQ