Dimitrievski: ZNAM është opsioni i tretë në bllokun politik maqedonas, do ta përmirësojmë në periudhën e ardhshme

Picture of ina-online
ina-online

25/04/2024

“ZNAM së bashku me të gjithë përkrahësit e saj po shkruan një histori të re në skenën politike maqedonase. Mund të konfirmoj se në bllokun politik maqedonas lindi forca e tretë politike në vend, të cilën synojmë ta konfirmojmë dhe ta përmirësojmë edhe më tej në periudhën e ardhshme, në mënyrë që një ditë qytetarët të kenë mundësi të zgjedhin diçka të re”, tha Maksim Dimitrievski. , lider i Lëvizjes ZNAM dhe kandidat për president të Maqedonisë, pas raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale.

“Në emrin tim personal, në emër të Lëvizjes DI për Maqedoninë tonë, falënderoj të gjithë qytetarët që më dhanë mbështetjen e tyre si kandidat, ZNAM. Por edhe për të gjithë ata qytetarë që votuan për pjesën tjetër të kundërshtarëve të mi, sepse në fund të fundit sot fitoi demokracia dhe fitoi Maqedonia. Dhe ky është qëllimi ynë. “Maqedonia duhet të vazhdojë të zhvillohet dhe të rritet si shtet, dhe ZNAM synon bashkimin e qytetarëve dhe jo ndarjen e tyre”, tha Dimitrievski.

TË FUNDIT
1 orë
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE
1 orë
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
3 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe
4 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
4 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

ME TE LEXUARA

4 orë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
4 orë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
3 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe
1 orë
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
14 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe
1 orë
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE
14 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
14 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
13 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

LEXO MË SHUMË

nato-mkd-zname

Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

IMG_2442

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

gordana siljanovska davkova

Najçevska “godet” Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

INFO

NA NDIQ