Djaloshi që la Amerikën për të veshur uniformën e policisë së Kosovës

Picture of ina-online
ina-online

19/04/2024

Njihuni me Policin e ri të Kosovës, Andi Vranja, djaloshin që në mes të ‘ëndrrës amerikane’ dhe Kosovës, zgjodhi Kosovën!

Amerika është ëndërra e shumë të rinjëve të Kosovës e më gjerë! Ata që shkelin këtë tokë të bekuar e “pijnë ujin” e saj, vështirë se kthehen më nga kanë ardhur.

Megjithatë, disa e bëjnë të pamundurën. Mund të jenë të paktë, por janë. Andi kaloi një kohë (të shkurtë, por produktive) në SHBA e edhe në Kanada, ku e kishte mundësinë të vazhdojë të punojë e jetojë; të shijojë ‘ëndrrën amerikane.’

Por ai, përkundër të gjithave, e zgjodhi ëndrrën e vet, e zgjodhi Kosovën, e zgjodhi pasionin e tij për t’i shërbyer atdheut e kombit, dhe sot e dha betimin e Policit të Kosovës. Ai sot nuk është vetëm një polic i ri i shtetit, por një shpresë e re! Është simbolika e atdhedashurisë dhe e vullnetit të hekurt për t’i qëndruar gardian Republikës e qytetarëve të saj.

Shtatlartë e i vendosur, fjalëpak por punëtor, i urtë por i pakompromis në principe, Andi është shembull që na bënë krenar!

Andit i uroj nga zemra që realizimi i ëndrrës së tij kosovare të bëhet ogurbardhë për të gjithë koleget e kolegët e tij në shërbim të vendit! Suksese e shëndet për Andin dhe të gjithë policët e ri të Kosovës që sot morën mbi supe përgjegjësinë për të ruajtur rendin e ligjin, për ta ruajtur e mbrojtur Republikën e Kosovës dhe të gjithë qytetarët e saj! Krenar me ty!

Shkruan: Faton Bislimi

TË FUNDIT
13 orë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator
1 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
1 ditë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
1 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
2 ditë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

ME TE LEXUARA

1 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
1 ditë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
1 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
13 orë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

LEXO MË SHUMË

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

xhevat limani

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

INFO

NA NDIQ