Shtetasi nga Maqedonia dyshohet se plagosi rëndë një 63-vjeçar në Gjermani

Picture of INA
INA

01/05/2024

Mbrëmjen e djeshme (29 prill) një 63-vjeçar u gjet me plagë të rrezikshme për jetën në Bartlingstrasse. Nën drejtimin e Prokurorisë Publike të Essenit, policia ngriti menjëherë një skuadër vrasjesh me dyshimin për tentativë vrasjeje

Rreth orës 22:15, një dëshmitar thirri një ambulancë pasi vuri re një person të gjakosur në trotuar në Bartlingstrasse. Mjeku i urgjencës konstatoi plagë të rrezikshme për jetën dhe dërgoi 63-vjeçarin në spital.

Policia, e cila gjithashtu u lajmërua, ka kërkuar autorin e arratisjes në zonën aty pranë, transmeton portali Shtegu. Oficerët takuan një 20-vjeçar maqedonas, i cili në rroba dhe duar kishte gjak. Ai u arrestua dhe u dërgua në spital për një plagosje.

Nën drejtimin e prokurorisë publike të Essenit, policia e Essenit ngriti një skuadër vrasjesh. Departamenti i Hetimeve Penale 11 aktualisht po heton sfondin e krimit dhe po kërkon dëshmitarë. Atyre u kërkohet të kontaktojnë policinë e Essen në numrin 0201/829-0.

TË FUNDIT
1 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator
2 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
2 ditë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
2 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
3 ditë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

LEXO MË SHUMË

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

xhevat limani

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

INFO

NA NDIQ