Elenovski: Kryeministri konsensual i qeverisë teknike, do të jetë Artan Grubi

INA
INA

04/06/2023

“Artan Grubi është emri që më së shumti përmendet si kryeministër i “qeverisë teknike” që duhet të formohet para zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, sipas marrëveshjes së bërë nga qeveria aktuale-LSDM-BDI, i cili duhet të jetë shqiptar” tha në emisionin “Stadium” Lazar Elenovski, përcjell Zhurnal.mk

Mirëpo, së fundmi ka filluar të shfaqet një emër tjetër, e ai është Lazar Elenovski, ish politikan, tash biznesmen, me baba maqedonas dhe nënë shqiptare.

Ndërsa në shpfaqejn e sotme në emisionin “Stadium” Lazar Elenovski tha se është e papranueshme dhe e palogjikshme që ai të jetë kryeministri konsensual i qeverisë teknike.

“Është e qartë se Artan Grubi do të jetë kryeministri konsensual i qeverisë teknike, sepse edhe tani Grubi ka kompetenca më të mëdha. E gjithë fushata e BDI-së që nga zgjedhjet e fundit, për të cilën as anëtarësia e tyre nuk e dinte, ishte dalja me një kandidat për kryeministër Shqiptar, dhe ky kandidat ishte Naser Zyberi e që tani është i emëruar avokat i popullit. Ndërsa tani mendoj se kryeministri konsensual i qeverisë teknike do të jetë Artan Grubi”, tha Elenovski, përcjell Zhurnal.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

krenar lloga

Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

spasovskiiiii

Kush është Lupço Palevski, i dyshuari për vrasjen e 14-vjeçares në Shkup?

Liridona ademaj

Përse e vrau Naimi gruan e tij? Gazetari zbulon pistat e hetimit: Ka qenë person i fuqishëm

vucic

Gjermania paralajmëron Vuçiç për Rusinë: S’mund të ulesh në dy karrige njëkohësisht

Palevski palco

Sot pritet të dërgohet kërkesa për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

angjushev koco

Ish-zëvendëskryeministri Angjushev do të ankohet, pasi që u fut në Listën e Zezë Amerikane

INFO

NA NDIQ