Elon Musk merret nën hetim nga gjykata braziliane

Picture of INA
INA

09/04/2024

Elon Musk po përballet me një hetim ligjor në Brazil pasi është përfshirë në një përplasje me një gjykatës të Gjykatës Supreme pas deklaratave të miliarderit se do të rikaktivizonte llogaritë në X që përfaqësuesi i ligjit kishte urdhëruar të mbylleshin.

Musk bëri një postim ku ka tha se kufizimet ishin hequr pasi vendimi i gjykatës ishte antikushtetues. Gjithashtu ai i kërkoi gjykatësit Alexander de Moraes që “të dorëhiqet ose të hetohet”.

TË FUNDIT
5 orë
Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator
5 orë
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni
5 orë
Tre opsione sekrete për ta bërë Google Chrome të funksionojë më mirë
2 ditë
“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”
3 ditë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

ME TE LEXUARA

5 orë
Tre opsione sekrete për ta bërë Google Chrome të funksionojë më mirë
5 orë
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni
5 orë
Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator

LEXO MË SHUMË

tik tok

Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni

google

Tre opsione sekrete për ta bërë Google Chrome të funksionojë më mirë

apple-iphone-15-pro-3

“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”

Netflix

Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Tesla e lë pas objektivin e madh

youtube-804x380

Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

INFO

NA NDIQ