Ganiu: Bulevardi “Cvetan Dimov” në Çair po bëhet realitet

INA
INA

30 Maj, 2023

Kryetari i komunës së Çairit, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se sot, në mbledhjen e Këshillit të Qytetit të Shkupit ka marrë dritën jeshile ndërtimi i Bulevardit “Cvetan Dimov” në Komunën e Çairit.

“Qytetarë të nderuar me kënaqësinë më të madhe ju informojmë se në mbledhjen e Këshillit të Qytetit të Shkupit sot ka marrë dritën jeshile ndërtimi i Bulevardit “Cvetan Dimov” në Komunën e Çairit.
Falënderojmë kryetaren e Qytetit të Shkupit Danela Arsovska si dhe falënderojmë të gjithë këshilltarët e Qytetit të Shkupit pa marrë parasysh se cilës parti politike i takojnë që votuan këtë Mega-Projekt të rëndësishëm jo vetëm për banorët e Çairit por për të gjithë shkupjanët”, ka shkruar Ganiu.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Onkologija Onkologjia shkup

Protestat vazhdojnë, drejtësi për viktimat e Onkologjisë

MPB-policia-maqedonise

Të punësuarit në MPB sot marrin rrogat më të larta për 10%

moti sot

Moti në Maqedoninë e Veriut

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

INFO

NA NDIQ