Gjermani/ Djaloshi shqiptar Denis Gashi u bë hit me doner qebapa

INA
INA

9 Qershor, 2023

“Döner-Denis” i han me ëndje grumbuj doner qebapësh dhe tani po provon një ide të re biznesi

Nxënësi shqiptar nga Gjermania Denis Gashi, i njohur edhe si “Döner-Denis”, ka fituar një numër të madh ndjekësish në TikTok dhe Instagram duke shpërndarë video të tij duke ngrënë qebapa. Popullariteti i tij çoi në bashkëpunime me të famshëm dhe në zgjerimin e biznesit të tij.

Nxënësi 17-vjeçar Denis Gashi nga Suhli i Gjermanisë ka arritur një numër të konsiderueshëm ndjekësish në platformën e rrjeteve sociale TikTok duke shpërndarë video të tij duke ngrënë doner qebapa. Sipas “Bild”, Denisi, i njohur edhe si “Döner-Denis”, ka mbi 430 mijë ndjekës në TikTok dhe 90 mijë në Instagram, ku videoja e tij më e suksesshme deri më tani ka 5.8 milionë shikime, transmeton portali Shtegu.

Gjatë bllokimit të dytë të koronavirusit, ideja lindi nga monotonia. Denisi më pas prezantoi ditët tematike si “Dita e Doner Qebapave”, “Dürum Marta” dhe “E Premtja Falafel”. Nxënësi ha të paktën gjashtë qebapë doner në javë.

Popullariteti i tij në internet ka zgjuar edhe interesimin e të famshmëve, përfshirë prezantuesin televiziv Klaas Heufer-Umlauf, i cili e ftoi Denisin në studion e tij për një reklamë të “Late Night Shoë” në shkurt. Përveç pranisë së tij në internet, sipas “Bild”, Denisi tani ofron edhe bluza dhe gota me sloganet e tij dhe shëmbëlltyrën e tij të pikturuar, madje flitet për futbollistët e kombëtares gjermane që kanë porositur fanella doner-denis në Suhl.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

erda havalli

VIDEO/19-vjeçarja elektrizon skenën e “The Voice of Germany” me këngën e njohur shqiptare

pasaporta

MPJ e Maqedonisë gjatë 2023 ka lëshuar 11 mijë pasaporta jashtë vendit

Foto: Ilustrim

Një restorant në Gjermani ofron një rrogë prej 11 mijë eurove

xhevat berisha veprimtar

Dhuroi 10 mijë euro për Fondin e Sigurisë, veprimtari shqiptar nga Gjermania reagon pas sulmit terrorist në veri – ka një mesazh për kritikuesit

baner policia kosoves nju jork

Policia e Kosovës falënderohet në Times Square të Nju-Jorkut

londer-policia

Londër/ Morën peng italianin, dënohen 4 shqiptarët

alban gashi restorant

Gastronomi Alban Gashi me një restorant të ri në Gjermani

keanu reevs rivs vesel veseli

Aktori i njohur drekon te restoranti i shqiptarit në Zvicër

zvicer-policia

Maqedonasi plaçkit një bankë në Zvicër, por arrestohet menjëherë

INFO

NA NDIQ