Google nis punën për një filtër të ri kërkimi

Picture of INA
INA

09/04/2024

Shumë shpejt Google mund të prezantojë një filtër të ri për “Short Videos”. Filtri do të lejojë përdoruesit që të ndajnë videot në bazë të kohëzgjatjes në mënyrë që të gjejnë videot e shkurtra më shpejt. Aktualisht, nëse përdoruesit duan të gjejnë videot e shkurtra nga rrjetet sociale si TikTok apo Instagram, duhet ta specifikojnë në motorin e kërkimit.

Me gjasë, filtri i ri do të shfaqë një kolazh videosh të shkurtra nga rrjetet sociale. Një nga arsyet pse motori i kërkimit mund ta prezantojë këtë veçori të re është për të lejuar përdoruesit që të shohin video të shkurtra pa i bërë që të largohen nga Google.

Për momentin po qarkullojnë vetëm disa foto të kësaj risie që është ende në zhvillim dhe nuk do të jetë e përdorshme për këdo, të paktën për disa kohë. Këtu nuk përjashtohet mundësia që pavarësisht punës për filtrin e ri, Google të mos e prezantojë për përdorim të gjerë.

TË FUNDIT
53 minuta
Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator
55 minuta
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni
60 minuta
Tre opsione sekrete për ta bërë Google Chrome të funksionojë më mirë
2 ditë
“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”
3 ditë
Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

ME TE LEXUARA

60 minuta
Tre opsione sekrete për ta bërë Google Chrome të funksionojë më mirë
55 minuta
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni
53 minuta
Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator

LEXO MË SHUMË

tik tok

Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni

google

Tre opsione sekrete për ta bërë Google Chrome të funksionojë më mirë

apple-iphone-15-pro-3

“Apple” me zbritje të mëdha në Kinë, zbuloni sa kushton “iPhone 15”

Netflix

Shefi i Netflix nuk mendon se programet e AI do të zëvendësojnë krijuesit dhe aktorët e filmave

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Tesla e lë pas objektivin e madh

youtube-804x380

Funksioni i ri i YouTube Music ju lejon të kërkoni këngën duke e kënduar atë

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

INFO

NA NDIQ