Google po konsideron tarifimin e rezultateve premium të mundësuara nga Inteligjenca Artificiale

Picture of INA
INA

05/04/2024

Gjiganti i teknologjisë thuhet se është duke eksploruar disa ide rreth përdorimit të teknologjisë, ku përfshihen edhe mjetet e zgjeruara të kërkimit si pjesë e shërbimeve premium të abonimit.

Bëhet e ditur se motori kryesor i kërkimit të Google do të mbetet i lirë për t’u përdorur sipas propozimeve, me përmbajtje shtesë të disponueshme për ata që paguajnë tarifë.

Gjithashtu, së bashku me rezultatet e kërkimit do të vazhdojnë të shfaqen edhe reklamat, shkruan skynews, përcjell Telegrafi.

Ndryshe, më shumë se një miliard njerëz e përdorin mjetin e kërkimit çdo muaj.

Tashmë, Google tarifon për disa veçori të tilla si hapësira shtesë e ruajtjes dhe shërbimi Al Premium i cili siguron qasje në asistentin e saj të ri Gemini Al në Gmail dhe Docs.

Por, kjo do të shënonte herën e parë që ndonjë nga produktet kryesore të kompanisë do të vihej pas një muri pagesash.

Edhe pse inxhinierët po punojnë në zhvillimin e mjeteve të përmirësuara me Al, ende nuk kanë vendosur nëse ose kur do ta prezantojnë funksionin.

Ky veprim nga kompania vjen mes konkurrencës intensive midis kompanive tjera teknologjike mbi Al dhe mënyrën e përdorimit të saj. /telegrafi

TË FUNDIT
3 ditë
Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit
5 ditë
Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike
5 ditë
Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?
5 ditë
TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale
6 ditë
Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike

chat-gpt

Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

tik tok

TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Inteligjenca artificiale AI

Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

tik tok

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

google

Të është vjedhur telefoni, Google ka një zgjidhje për ju për ta gjetur atë

iphone dyqan

​iPhone 16 Pro pritet të sjellë katër veçori të reja të kamerës

Apple-1

Apple në bisedim me OpenAl që të integrojë ChatGPT-në në iPhone

INFO

NA NDIQ