Hetohet shqiptari që po trafikonte trapana nga Zvicra

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Janar, 2023

Doganierët gjermanë të njësisë së kontrollit në Lindau, të martën e kaluar kanë kapur vozitësin e një autobusi kosovar në autostradën 96 afër vendparkimit Humbrechts, teksa kontrabandonte mallra të ndryshme nga Zvicra.

54-vjeçari kishte në valixhe lodra për fëmijë, rrobe të markave të njohura dhe trapana me vlerë gati 4 000 euro. Ai është dashur të dërgojë mallin nga Zvicra në Kosovë në emër të palës së tretë. Ai nuk kishte dokumente doganore, informon portali Shtegu. Më pas, doganierët kanë nisur procedurën kundër vozitësit të autobusit dhe i kanë ngarkuar 900 euro detyrime importi dhe 400 euro garanci, të cilat i ka paguar në vend me kartelë krediti. Pas kësaj ai ka mundur të vazhdojë udhëtimin e tij.

Qysh të hënën, doganierët gjermanë kishin ndaluar një vozitës autobusi i cili kishte sjellë mallra nga Zvicra në doganën e BE-së, pa pagesë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shqiptaret diaspora shba

Mijëra shqiptarë morën pjesë në Ditën e Trashëgimisë Shqiptare në Kensico Dam Plaza

policia-itali

Sherr mes bandave në Itali, plagosen 3 shqiptarë

vetura kasamit zjarri

Zvicër: Gazetarit nga Gostivari, Kasam Selimit i digjet tërësisht vetura në autostradë

policia-italiane

Ngjarja e rëndë në Breshia të Italisë, viktima dhe autori nga Lezha

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

pasaporta-shqiptare

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë

avokatet shqiptaro - kanadez

4 vjet Shoqata e Avokatëve Shqiptaro-Kanadezë

vrasje

E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari (EMRAT)

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

INFO

NA NDIQ