Hetohet shqiptari që po trafikonte trapana nga Zvicra

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Doganierët gjermanë të njësisë së kontrollit në Lindau, të martën e kaluar kanë kapur vozitësin e një autobusi kosovar në autostradën 96 afër vendparkimit Humbrechts, teksa kontrabandonte mallra të ndryshme nga Zvicra.

54-vjeçari kishte në valixhe lodra për fëmijë, rrobe të markave të njohura dhe trapana me vlerë gati 4 000 euro. Ai është dashur të dërgojë mallin nga Zvicra në Kosovë në emër të palës së tretë. Ai nuk kishte dokumente doganore, informon portali Shtegu. Më pas, doganierët kanë nisur procedurën kundër vozitësit të autobusit dhe i kanë ngarkuar 900 euro detyrime importi dhe 400 euro garanci, të cilat i ka paguar në vend me kartelë krediti. Pas kësaj ai ka mundur të vazhdojë udhëtimin e tij.

Qysh të hënën, doganierët gjermanë kishin ndaluar një vozitës autobusi i cili kishte sjellë mallra nga Zvicra në doganën e BE-së, pa pagesë.

TË FUNDIT
1 ditë
Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!
1 ditë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
4 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator
4 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
4 ditë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria
1 ditë
Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

LEXO MË SHUMË

IMG_2338

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

flamuri kuq e zi dhe zvicra

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

INFO

NA NDIQ