Interesim i madh për të vëzhguar zgjedhjet e dyfishta në Maqedoni të Veriut, deri më tani rreth 1000 kërkesa për akredtim në KSHZ

Picture of INA
INA

21/04/2024

Siç ka njoftuar Komisioni shtetëror zgjedhor procesin zgjedhor të 24 prillit do ta vëzhgojnë mbi 940 vëzhgues, gazetar të huaj dhe përkthyes. Deri më tani në KSHZ kanë arritur 942 kërkesa për akreditim.

Ndërkaq deri më 19 prill, gjithsej 342 vëzhgues vendas dhe 568 të huaj veç më janë akredituar. Numri më i madh i tyre janë nga OSBE-ODIHR”, thuhet në njoftimin e KSHZ-së. Për zgjedhjet parlamentare të 8 majit, procedura për akreditime vazhdon ndërsa numri i vëzhguesve për këtë proces zgjedhor pritet të arrijë mbi 2.000.

TË FUNDIT
23 minuta
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
58 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
3 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
4 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
6 orë
RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore
24 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
11 orë
Mesazh tjetër nga Greqia: Marrëveshja e Prespës nuk mund të rishikohet vetëm nga njëra palë
1 ditë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re
5 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

INFO

NA NDIQ