Kraki: Disa media që raportuan për anëtarësim e Kosovës në KIE janë të njëjtën linjë me Serbinë

Picture of ina-online
ina-online

06/05/2024

Profesori nga Parisi, Nazir Kraki, ka komentuar raportimet rreth anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

Kraki përmes një shkrimi në facebook, e konsideron shqetësues raportimin e mediave, duke thënë se ata janë shndërruar në zëdhënëse të interesave serbe në Kosovë në formë të hapur dhe pa asnjë limit.

“Brenda javës mbi 100 shkrime në portale e rrjete sociale kanë qenë 100% në vijë me kërkesat e Serbisë duke uruar e kërkuar që të bllokohet anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës.

Dhe sikur tragjikja e këtij fakti të mos mjaftonte, të njëjtat media, të njëjtën javë, kanë prodhuar mbi 100 shkrime tjera qesharake për ta denoncuar terrorin qeveritar ndaj lirisë së shprehjes”, ka shkruar Kraki.

Postimi i plotë:

Është vertete shqetesuese menyra se si disa media jane shendrru ne zedhenese te interesave serbe n’Kosove ne forme te hapur dhe pa asnje limit.

Brenda javes mbi 100 shkrime ne portale e rrjete sociale kane qene 100% ne vije me kerkesat e Serbise duke uru e kerku qe te bllokohet anteresimi i Kosoves ne Keshillin e Evropes.

Dhe sikur tragjikja e ketij fakti te mos mjaftonte, te njejtat media, te njejten jave, kane prodhu mbi 100 shkrime tjera qesharake per ta denoncu terrorin qeveritar ndaj lirise se shprehjes.

E verteta eshte se ne keto media ka gjithçka perveç gazetarë. Aty ka kryesisht argatë e mercenarë te drejtat e te cileve duhet te mbrohen nga AMK-ja (Asociacioni i Mercenarëve te Kosovës). AGK-ja duhet te perqendrohet veç tek gazetarët.

TË FUNDIT
16 minuta
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
20 minuta
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
16 orë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
16 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
21 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

ME TE LEXUARA

21 orë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
21 orë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri
21 orë
Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
21 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
16 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
16 orë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
20 minuta
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

LEXO MË SHUMË

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

kurti liz allen alen

Kurti: SHBA – aleate, mike e partnere historike (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

Elizabet Alen Liz Allen

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

veriu policia manastir

Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

david kanin

Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja

albin kurti taravari vlen

Krerët e VLEN-it sot takohen me Albin Kurtin në Prishtinë

INFO

NA NDIQ