Kush është kuzhinieri shqiptar që po bën bujë në Zvicër?

INA
INA

17 Maj, 2023

Tetë shefa të rinj të kuzhinës garojnë në gjysmëfinalen e “Golden Chef 2023”. Ata të gjithë duan të kalojnë në finale më 5 qershor në Kursaal Bern.

Ky episod fokusohet tek Ernest Bardhoku dhe krijimi i tij me mish me pulë zvicerane. 26-vjeçari e përshkruan veten si një njohës i madh. Pjata e tij me mish duhet të jetë gjithashtu e këndshme. Motoja e tij simpatike: “Nuk më interesojnë kaloritë!”, shkruan albinfo.ch.

Ai tashmë ka marrë pjesë në tre gara: dy në Itali në fillim të karrierës së tij, të dyja i fitoi, dhe Kupën e Kulinarisë Zvicerane 2018.

Bardhoku ka punuar nw “Hotel La Reserve”, Gjenevw dhe “Hotel Au Sauvage”, Fribourg.

VIDEO:

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kasam

Zvicër: Gazetarit nga Gostivari, Kasam Selimit i digjet tërësisht vetura në autostradë

policia-italiane

Ngjarja e rëndë në Breshia të Italisë, viktima dhe autori nga Lezha

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

pasaporta-shqiptare

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë

avokatet shqiptaro - kanadez

4 vjet Shoqata e Avokatëve Shqiptaro-Kanadezë

vrasje

E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari (EMRAT)

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

Europoli

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë – Sekuestrohen 18.5 milion euro

policia-italiane

Aksident i rëndë në Itali, 37 vjeçarja shqiptare përfundon në spital

INFO

NA NDIQ