LSDM caktoi emrat e tre zëvendësministrave

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26 Janar, 2022

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Qendror të LSDM-së, janë përzgjedhur zv.ministrat e kësaj partie në ministrinë e financave, shëndetësisë dhe administratës.

Filip Nikollovski do të emërohet zv/ministër i Financave, Vlladimir Rendevski- zv/ministër i Shëndetësisë, ndërsa Aleksandar Bajdevski zv/ministër i shoqërisë informatike dhe administratës.

Komiteti Qendror i LSDM-së, ka autorizuar kryetarin e partisë, njëherit edhe kryeministër Dimitar Kovaçevski që të bisedojë më partnerët në Qeveri dhe shumicën parlamentare për përzgjedhjen e zv/ministrave. /SHENJA/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ