LSDM caktoi emrat e tre zëvendësministrave

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/01/2022

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Qendror të LSDM-së, janë përzgjedhur zv.ministrat e kësaj partie në ministrinë e financave, shëndetësisë dhe administratës.

Filip Nikollovski do të emërohet zv/ministër i Financave, Vlladimir Rendevski- zv/ministër i Shëndetësisë, ndërsa Aleksandar Bajdevski zv/ministër i shoqërisë informatike dhe administratës.

Komiteti Qendror i LSDM-së, ka autorizuar kryetarin e partisë, njëherit edhe kryeministër Dimitar Kovaçevski që të bisedojë më partnerët në Qeveri dhe shumicën parlamentare për përzgjedhjen e zv/ministrave. /SHENJA/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ