Mbi 20 denoncime të dhunës midis bashkëmoshatarëve në shkolla

INA
INA

22 Maj, 2023

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, ka thënë sot se deri më tani janë pranuar mbi 20 mesazhe në adresat elektronike, në të cilat është denoncuar dhuna në shkolla.

“Numri i denoncimeve ka arritur në më shumë se 20. Kjo do të thotë se kemi më shumë se 20 emaile të ndryshme. Ka pasur edhe përvoja të mira, rekomandime nga palë të ndryshme që i kanë zgjidhur problemet. Kur flasim për dhunë, kemi edhe situata pozitive. Të shfrytëzojmë edhe përvojat e mira edhe ato të këqija”, ka thënë Shaqiri në përgjigjen e pyetjes para fillimit të debatit të sotëm “Dhuna te fëmijët”.

I pyetur nëse ka pasur ankesa për shkollat ​​që nuk kanë reaguar në rastet e dhunës së bashkëmoshatarëve, Shaqiri ka konfirmuar se ka pasur edhe raste të tilla.

Të rinjtë, prindërit dhe qytetarët mund të raportojnë dhunën e bashkëmoshatarëve në e-mailet “[email protected]” dhe “[email protected]”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mickovski

Mickoski ofron tri data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

arsim sinani

Sinani për 100 ditëshin e ASH-së në Qeveri

feta sela

Alimi: Më ofruan liri me kushtin, ta tradhëtoj Selën

fejzi hajdari

Hajdari: Çka e pret Maqedoninë e Veriut?

grubi mejer

Grubi: Ne jemi gati për çdo vendim

feta alimi

Feta Alimi: Dyert e Kuvendit nuk u hapën me çelësa

osce grante shkolla

MASH dhe OSBE-ja ndanë grante për shkollat

Jeton-Shaqiri

Shaqiri: Disponojmë me 720 asistentë arsimorë, nëse ka nevojë, numri do të rritet

polici

Arrestohet një person nga Zhelina

INFO

NA NDIQ