Mexhiti: Ne të VLEN-it jemi me Albin Kurtin, por ju të BDI-së jeni me Kurto Dudushin (VIDEO)

ina-online
ina-online

29/03/2024

Kryetari i LD-së, Izet Mexhiti nga Saraji ka ironizuar me koalicionimin e BDI-së me partinë e Unionit të Romëve të prirë nga Kurto Dudush.

“Neve na kanë lodh se a jeni me Albin Kurtin apo nuk jeni me Albin Kurtin. Nuk ka asgjë të keqe të jesh me vëllaun tënd dhe gjithë shqiptarët janë me Albin Kurtin. Ne të VLEN-it jemi me Kurtin, por ju jeni bo me Kurton”, deklaroi Mexhiti.

Sipas tij, këto zgjedhje janë sikur ato të 2016.

“Nëse atëherë u votua antiGruevski, tash votohet kundër gjithë këtyre grueskave, mijallkovave dhe bashkëpunëtorëve të tyre. Andaj këto e kanë humbur udhën dhe nuk mund ti kuptojmë se çka flasin. Të njejtit ata Alia dhe Menduhi kinse e paskan prish Jugosllavinë, tash mundohen me na bo një minijugosllavi në Maqedoni. I njejti që kërkonte të bashkohet opozita shqiptare që të fitojnë shqiptarët dhe në momentin kur opozita shqiptare u bashkua në VLEN ai ikë e le mejdanin e shqiptarëve , e le kauzën kombëtare, dhe shkon në ato kauzat e gjelbërta. Ne mos i themi mos shko, por vetë e kërkoi mejdanin, por tani e ka gjuajtur peshqirin. Ne jemi opsioni i vetëm shqiptar me presidentin Taravari dhe VLENI me 8 maj do të jetë opsioni i vetëm shqiptarë”, deklaroi Mexhiti.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ