Ankohet shtetasi i Serbisë: Dy persona në Shkup u paraqitën si arabë dhe mi morën 300 euro!

Picture of ina-online
ina-online

27/04/2024

Një shtetas i Serbisë ka raportuar në Sektorin për Punë të Brendshme në Shkup se është mashtruar nga dy persona të cilët u paraqitën si shtetas të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe i kërkuan borxh 300 euro, ndërsa më pas ikën.

“Më 26.04.2024 në ora 13:40 në SPB-Shkup, S.A.(63) nga Republika e Serbisë, ka raportuar se është mashtruar nga dy persona me të cilët është takuar rreth orës 10:30 në zonën e Qendrës. Sipas raportit, njëri prej tyre i është prezantuar si nga Emiratet e Bashkuara Arabe që kupton pak gjuhën serbe dhe i ka kërkuar S.A. përkthim nga shqipja në serbisht për një aksident trafiku që pretenduan se ka ndodhur mes atyre më parë. Siç raportohet, i njëjti person ka kërkuar nga S.A. borxh prej 300 eurosh për të shlyer borxhin me personin tjetër për gjoja aksidentin e trafikut, e që tha sedo t’ia kthejë pasi të ketë marrë para nga një bankomat, ndërsa si garanci kishte lënë tre kopsa në formë diamanti. Sipas raportit, pasi S.A. i ka dhënë paratë, dy personat kanë ikur dhe më pas ai e ka kuptuar se ishte mashtruar. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
4 minuta
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
12 minuta
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
18 minuta
Në shkollën e Vizbegut po bëhet regjistrimi i klasave të para! Elezi: Në shtator mësimin do e fillojnë nga klasa e parë deri të pestën
47 minuta
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
2 orë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ME TE LEXUARA

17 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
1 ditë
Komisioni Evropian fton Shkupin dhe Athinën t’i përmbahen marrëveshjes për ndryshimin e emrit
5 orë
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
22 orë
Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson
18 minuta
Në shkollën e Vizbegut po bëhet regjistrimi i klasave të para! Elezi: Në shtator mësimin do e fillojnë nga klasa e parë deri të pestën

LEXO MË SHUMË

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

Shkolla Vizbeg

Në shkollën e Vizbegut po bëhet regjistrimi i klasave të para! Elezi: Në shtator mësimin do e fillojnë nga klasa e parë deri të pestën

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

Screenshot_2024-05-21-12-09-03-445_com.android.chrome-edit

Schneeberger: Kurti s’ka faj, BE po bëhet “kukull” e Vuçiqit dhe Putinit

INFO

NA NDIQ