Mira Murati befason shqiptarët, ky është vendimi që ka marrë për aplikacionin e ChatGPT-së

Picture of INA
INA

25/05/2023

Shefja shqiptare e Teknologjisë në kompaninë OpenAI, Mira Murati, ka njoftuar përmes një postimi në Twitter se aplikacioni i ChatGPT-së për iOS tani është i disponueshëm në një sërë vendesh të tjera, duke përfshirë Shqipërinë.

https://twitter.com/miramurati/status/1661490916836749313?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1661490916836749313%7Ctwgr%5E402bada932fc81bb54dc6281ab55fb2fa45d1e98%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=http%3A%2F%2Fzeri.info%2Fauto-amp-tech%2F492775%2Fmira-murati-befason-shqiptaret-ky-eshte-vendimi-qe-ka-marre-per-aplikacionin-e-chatgpt-s%2F

Ditë më parë, ajo njoftoi se ky aplikacion për përdoruesit iOS është lansuar në SHBA.

https://twitter.com/miramurati/status/1659242193184276482?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1659242193184276482%7Ctwgr%5E402bada932fc81bb54dc6281ab55fb2fa45d1e98%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=http%3A%2F%2Fzeri.info%2Fauto-amp-tech%2F492775%2Fmira-murati-befason-shqiptaret-ky-eshte-vendimi-qe-ka-marre-per-aplikacionin-e-chatgpt-s%2F

Tani, aplikacioni i këtij chatboti për përdoruesit iOS është lansuar në Shqipëri, Kroaci, Francë, Gjermani, Irlandë, Xhamajkë, Kore të Jugut, Zelandë të Re, Nicaragua, Nigeri dhe në Mbretëri të Bashkuar.

Siç njoftoi Murati ditë më parë, aplikacioni pritet të vijë edhe për përdoruesit android.

Chatboti me Inteligjencë Artificiale, ChatGPT i kompanisë OpenAI, ka fituar mjaft popullaritet te përdoruesit nëpër botë, që kur u lansua muaj më parë.

ChatGPT mund të kthejë përgjigje të ngjashme me atë të njeriut, dhe mund të shërbejë si mjet për detyra të shumta e një ndër to edhe për kodim. /Telegrafi

TË FUNDIT
2 ditë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
4 ditë
“Nuk kanë turp!" Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë
5 ditë
“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman
5 ditë
Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj
5 ditë
Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

wi-fi ruter

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

tik tok

A do të ndalohet përfundimisht përdorimi i TikTok-ut në Kosovë?

meta-logo-1

Brazili kërkon nga Meta të pushojë së shfrytëzuari të dhënat e përdoruesve për të trajnuar modelet e tij gjeneruese të AI

Apple-1

Apple miraton Epic Game Store për BE-në

Apple-1

Komisioni Europian akuzon Apple se ka shkelur rregullat teknologjike të unionit

INFO

NA NDIQ