Mot me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare, gjatë fundjavës ulje e temperaturave

INA
INA

16/11/2023

Sinoptikanët për sot paralajmërojnë mot me diell dhe me vranësira mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatara, paradite shi përgjatë Vardarit, herë pas here do të ketë erë të përforcuar nga drejtimi veriperpëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval nga 2 deri në 10 gradë, ndërsa maksimalja nga 11 deri në 18 gradë.

Në Shkup kryesisht me diell me erë të lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të zbresë deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 14 gradë.

Sipas parashikimit të DPHM, ditën e premte do të fryjë erë e fortë jugore, ndërsa pasdite nën ndikimin e valës së re të lagësht dhe të ftohtë do të ketë reshje shiu më të mëdha në orët e natës ku në male do të kalojnë në borë.

“Gjatë fundjavës do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët dhe i ftohtë me erë të përforcuar, herë pas here të fortë nga veriu. Gjithashtu do të ketë reshje lokale të dobëta, kryesisht në vendet më të larta dhe male, ku do të ketë reshje bore, njoftojnë nga DPHM.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zekiri bytyqi

Bytyqi i përgjigjet Zekirit pasi që i hodhi përgjegjësinë

Lavrov Shkup

Lavrov me akuza të ashpra ndaj OSBE-së: Është vegël e BE-së

Kiara Luizi

Kiara i kërkon kompliment Luizit. Ja si përgjigjet ai (video)

anton-quni

Anton Quni flet për bazat ushtarake serbe rreth kufirit me Kosovën

slavjanka-petrovska

“Lavrov s’ka çka lyp në Shkup”, ministrja maqedonase mesazh për ministrin e jashtëm rus

Agron Shaqiri Stojance

Ish ushtari UÇK-së: Stojançe lëri ato muhabete, jemi shoqëri demokratike, siç duket ke ngelur akoma në mendësinë e vjetër!

LSDM

LSDM: Kemi takime të rregullta me BDI-në

moti

Mot me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare, gjatë fundjavës ulje e temperaturave

moti

Ky është parashikimi i motit për sot

INFO

NA NDIQ