Juventusi mëson çmimin e Zhegrovës, Arsenali futet në garë

Picture of INA
INA

27/04/2024

Drejtori sportiv i Juventusit, Kristiano Xhiuntoli, ka kontaktuar ekipin francez Lille për të eksploruar një transferim të mundshëm të yllit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ po bëjnë përgatitjet e para për një afat kalimtar veror shumë të rëndësishëm, pasi është shtruar nevoja që të rindërtohet ekipi, teksa po synojnë që të lëvizin në drejtimin e duhur.

Një sulmues i ri është i domosdoshëm, veçanërisht pasi bisedimet për kontratën e Federiko Kiezas kanë dështuar që të prodhojnë një rezultat. Zhegrova në anën tjetër ka vazhduar të rritet si futbollist dhe të shkëlqejë për Lille këtë sezon, duke shënuar 11 gola dhe duke dhuruar nëntë asistime në 43 ndeshje të luajtura.

Verën e kaluar, Zhegrova ishte lidhur me një sërë klubesh, ku përfshihen emra të ekipeve të mëdha si Arsenal, Milan dhe Napoli. Siç u raportua nga “Calciomercato”, Juventusi dërgoi skautë për të monitoruar nga afër Zhegrovën në disa ndeshje këtë sezon, dhe drejtori Xhiuntoli së fundmi bëri kontakt për të kuptuar më shumë rreth çmimit të tij, duke mësuar pra që çmimi i tij është 15 milionë euro.

Aftësitë taktike të 26-vjeçarit, aftësitë teknike dhe personaliteti i tij, e kanë bërë atë një opsion atraktiv për ‘Zonjën e Vjetër’, të cilët për të siguruar shërbimet e tij duhet të mposhtin konkurrencën nga Arsenali.

TË FUNDIT
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
10 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
19 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
21 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

ME TE LEXUARA

19 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
10 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
1 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

mbappe

Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

sokol cikaleshi

​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

INFO

NA NDIQ