Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

16 Gusht, 2023

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 11 deri në 20°C, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 29 deri në 36 °C.

Në Shkup me diell me vranësira të vogla dhe me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 34 °C.

Nën ndikimin e një mase të ngrohtë ajrore, në ditët në vijim do të mbajë mot kryesisht stabil me rritje të temperaturës ditore, e cila nga e enjtja deri të dielën në pjesën më të madhe të vendit do të kalojë 35 gradë celcius.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

Llukman Hebibi

Hapja solemne e vitit të ri akademik në Fakultetin e Administrimit të Biznesit në Kumanovë

INFO

NA NDIQ