Musk paralajmëron risi, tash secili mund të bëhet me Tesla

Picture of INA
INA

26/04/2024

Me sa duket, pronarët e veturave janë hidhëruar me Elon Musk për faktin se fokusi i tij së fundmi ka qenë te robotët, Al dhe robotaksi i drejtuar në mënyrë autonome.

E gjithë kjo vjen në një kohë kur linja e veturave Tesla po përballet me vështirësi në shitjen e produkteve elektrike të saj.

Por, raporti financiar i Tesla-s për tremujorin e parë të vitit 2024, duket se pohon se disa automjete të reja do të prezantohen së shpejti duke përfshirë edhe modelet “më të përballueshme”, shkruajnë mediat e huaja.

“Ne kemi përditësuar linjën tonë të ardhshme të automjeteve elektrike për të përshpejtuar prezantimin e modeleve të reja”, tha Musk.

“Ne presim që kjo të mos ndodhë më vonë se në fillimin e vitit 2025”, shtoi Musk duke theksuar se ky hap do t’i ndihmojë kompanisë të arrijë në mbi 3 milionë automjete.

“Gjithashtu, ne duhet të konsiderohemi si kompani Al/robotike. Nëse e vlerësoni Tesla-n thjesht si një kompani automobilistike, jeni gabim”, tha miliarderi.

Ndryshe, kompania së fundmi ka prezantuar variantin Performance, ndërsa specifikat e modeleve të ardhshme pritet të zbulohen javëve në vijim. /telegrafi

TË FUNDIT
17 minuta
Google Maps zbulon përditësimin më të fundit
1 orë
Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet
3 ditë
Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit
5 ditë
Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike
5 ditë
Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

ME TE LEXUARA

17 minuta
Google Maps zbulon përditësimin më të fundit
1 orë
Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet

LEXO MË SHUMË

google maps

Google Maps zbulon përditësimin më të fundit

google

Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike

chat-gpt

Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

tik tok

TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Inteligjenca artificiale AI

Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

tik tok

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

google

Të është vjedhur telefoni, Google ka një zgjidhje për ju për ta gjetur atë

INFO

NA NDIQ