“Një zemre të vogël që ia ndala rrahjet vetë”, Roza prek zemrat e publikut me ‘telefonatën’ e bërë me foshnjën e saj të pa lindur

Picture of INA
INA

26/04/2024

Banorët e Big Brother VIP kanë “telefonuar” njeriun e tyre të afërt, që nuk jeton më.

Roza, ashtu siç shumë të tjerë prisnin që t’i telefononte babait të saj, zgjodhi t’i telefonojë bebit që ta abortuar, histori të cilën e ka treguar disa ditë më parë, në shtëpinë e Big Brother VIP.

“Telefonata ime me një person që nuk është më… më thanë mikeshat pse nuk e bën me babin, por unë me babin në një botë imagjinare do doja që ai të më bënte telefon, pse duhet t’ia bëj unë? Telefonatën time do ia drejtoj një zemre të vogël që ia ndala rrahjet vetë”, thotë Roza, e prekur, para se të kapë telefonin.

Telefonata e Rozës: “Hej engjëll, kjo telefonatë është për të të kërkuar falje, më vjen shumë keq… mendoj se në momentin që do të takohemi bashkë do jetë momenti perfekt, do jetë momenti i duhur.. ku as ty as mua s’do na mungojë gjë.

 

Ku kam dëgjuar rrahjet e zemrës tënde, kuptova që nuk jam vetëm… është thjesht momenti i duhur, që ti do vish. Mezi pres të vish… Rita mezi pret të vish, më vjen shumë keq që të ndala rrahjet, por më beso që do kesh fëmijërinë më të bukur që një krijesë në duart e mija mund të ketë.

Një miku kur po i flisja një ditë për punën, po i ankohesha dhe më tha ‘Rozë boll bërë milionerë të tjerët, bëj milionin tënd’ dhe ai e kishte fjalën për ty. Ti do jesh pasuria ime më e madhe, në momentin e duhur do jemi bashkë. Unë mezi të pres, e kam dënuar veten që nuk e shtrova rrugën e takimit tonë, sepse po ndërtoj të ardhmen që të mos na mungojë asgjë, të dua shumë edhe më fal’.

TË FUNDIT
1 orë
Historia e dashurisë së Heidit dhe Romeos pushton mediat italiane
18 orë
Dasma e Sarës dhe Bardhit qenka më afër sesa e mendonim!
20 orë
“Të shtunën dasma e fundit”/ Kush është çifti që do martohet në post “Big Brother VIP”?
21 orë
Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet
1 ditë
“Dole brodhe me makinë…”/ Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Dole brodhe me makinë…”/ Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës
21 orë
Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet
20 orë
“Të shtunën dasma e fundit”/ Kush është çifti që do martohet në post “Big Brother VIP”?
18 orë
Dasma e Sarës dhe Bardhit qenka më afër sesa e mendonim!
1 orë
Historia e dashurisë së Heidit dhe Romeos pushton mediat italiane

LEXO MË SHUMË

heidi romeo dasma

Historia e dashurisë së Heidit dhe Romeos pushton mediat italiane

sara bardhi

Dasma e Sarës dhe Bardhit qenka më afër sesa e mendonim!

Big brother vip albania3

“Të shtunën dasma e fundit”/ Kush është çifti që do martohet në post “Big Brother VIP”?

DUA Lipa

Dua Lipa kërkon të ndalen sulmet në Gaza: Të digjen të gjallë fëmijët nuk arsyetohet

Screenshot_2024-05-27-22-01-53-126_com.facebook.katana-edit

“Dole brodhe me makinë…”/ Jul Deda ‘shpërthen’ ndaj Eglës

Egla Big brother

Del e vërteta e fotove të Egla Cenos jashtë shtëpisë së BB dhe rikthimi i saj në dhomën e bardhë. Ja çfarë ka ndodhur….

luiz ejlli

Luiz Ejlli me mesazh për ish-banorët e BBVA 3

luizi

Luizi ndanë momente të lumtura në shtrat me bukuroshen e tij (FOTO)

rozana radi

Rozana Radi “thumbon” 5 finalistët e “BBV”! Dhe ka dy fjalë për Luiz Ejllin

INFO

NA NDIQ