Njoftim për kurse përgatitore falas për provimin e bursave të ShMP “Jahja kemal“

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Kolegji “Jahja Kemal” si Qendër edukativo arsimore private në Maqedoni e Veriut në anë të një komunikate për media bënë të ditur se do të ofroj online kurse përgatitore falas për provimin e bursave të ShMP “Jahja Kemal“, njofton Zhurnal.mk

Sipas tyre, orët do të zhvillohen ONLINE nëpërmjet platformës ZOOM. Nxënësit që duan të regjistrohen në kurset online duhet të kenë link të autorizuar të zoom-it.

Linku i regjistrimit: https://forms.gle/a8LTsuHpwYpeWUFi9

Kurset mund t’i ndjekin vetëm nxënësit e klasës së 9-të të shkollave fillore. Linku zoom do të dërgohet në e-mailet të nxënësve. Mësimi do të fillojë pas datës 09.02.2022.

Programi do të zgjasë dy muaj. Në kurs do të ketë orë të IQ-së dhe matematikës.

Ditët e mësimit: Matematikë: e mërkurë ora 16:00. IQ : e enjte ora 16:00. Mësimet dot përsëritet të shtunën nga ora 10:00 deri në orën 12:00, thuhet në njoftimin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ