Njoftim për kurse përgatitore falas për provimin e bursave të ShMP “Jahja kemal“

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Shkurt, 2022

Kolegji “Jahja Kemal” si Qendër edukativo arsimore private në Maqedoni e Veriut në anë të një komunikate për media bënë të ditur se do të ofroj online kurse përgatitore falas për provimin e bursave të ShMP “Jahja Kemal“, njofton Zhurnal.mk

Sipas tyre, orët do të zhvillohen ONLINE nëpërmjet platformës ZOOM. Nxënësit që duan të regjistrohen në kurset online duhet të kenë link të autorizuar të zoom-it.

Linku i regjistrimit: https://forms.gle/a8LTsuHpwYpeWUFi9

Kurset mund t’i ndjekin vetëm nxënësit e klasës së 9-të të shkollave fillore. Linku zoom do të dërgohet në e-mailet të nxënësve. Mësimi do të fillojë pas datës 09.02.2022.

Programi do të zgjasë dy muaj. Në kurs do të ketë orë të IQ-së dhe matematikës.

Ditët e mësimit: Matematikë: e mërkurë ora 16:00. IQ : e enjte ora 16:00. Mësimet dot përsëritet të shtunën nga ora 10:00 deri në orën 12:00, thuhet në njoftimin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kasami

Kasami: ASH degjeneroi, po përgatitë anëtarësinë për koaliconin me BDI-në

alternativa

AlternAtivA: Shqiptimi i dënimeve për djegien në spitalin modular në Tetovë është djegie e dytë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Mediat partnerë në ndërtimin e një shoqërie evropiane, të lirë dhe demokratike

Xhem baruti

Baruti komenton fjalimin e Ahmetit: I’a mbylle derën djemve që u rritën në BDI…

kasami

Kasami: Kërkesa jonë e qartë, termi 20% të zëvendësohet me gjuhën shqipe

grubi

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

IMG_2069

Ministri Azir Aliu emëroi dhëndrrin shef të kabinetit (VIDEO)

INFO

NA NDIQ