Osmani: Nuk ka kufij më për ëndrrat tona…

Picture of INA
INA

18/04/2024

Bujar Osmani tha se duhet thyer të gjitha barrierat që janë vendosur që siç tha, jo vetëm ato fizike por edhe ato të cilat i kanë krijuar në kokat tona, transmeton TV21.

Osmani tutje shtoi se thyerja e këtyre barrierave nuk bëhet vetëm me liderët e Frontit dhe kërkoi nga qytetarët që këtë ta bëjnë së bashku, ndërkaq tha se zgjedhja e presidentit shqiptar do të jetë inspirim për fëmijët e të gjitha komuniteteve pa dallim.
“Ju ftoj që 24 prillin ta bëjmë ditë historike. Zgjedhja e presidentit të parë do të bëhet inspirim më i madh për secilin fëmijë tuaj i cilit do komunitet qoftë, se nuk ka kufij më për ëndrrat tona, se nëse munda unë të bëhem President i Republikës, mundet secili të ëndërrojë gjithçka dhe të realizojë atë”, tha Osmani.

TË FUNDIT
4 minuta
Gjobiten rreth 15 ordinanca shëndetësore në Kumanovë, reagojnë mjekët
26 minuta
Të shtunën fillon provimi i maturës shtetërore në Maqedoni
40 minuta
Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg
43 minuta
Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar
45 minuta
Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste

ME TE LEXUARA

17 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
1 ditë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
4 orë
Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme
22 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
16 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
1 ditë
Kasami: Fronti Evropian të luaj rol konstruktiv në opozitë
4 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe
22 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

LEXO MË SHUMË

mjeke

Gjobiten rreth 15 ordinanca shëndetësore në Kumanovë, reagojnë mjekët

matura-shteterore-provimi

Të shtunën fillon provimi i maturës shtetërore në Maqedoni

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg

halil snopce

Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar

Screenshot_20240530-120957~2

Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

INFO

NA NDIQ