Pasuria milionëshe e Behgjet Pacollit, publikohen shifrat marramendëse

Picture of ina-online
ina-online

21/04/2024

Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit ka publikuar deklarimet e pasurisë për zyrtarët publik. Në mesin e tyre është edhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Behgjet Pacolli.

Pacolli njihet si një nga deputetët me të pasur në vend dhe jo vetëm, kjo pasi është edhe një biznesmen shumë i suksesshëm, ku zotëron biznese të ndryshme dhe aksione të shumta në disa shoqëri tregtare.

Në APK, Pacolli ka deklaruar 67 pasuri të paluajtshme, ku përfshihen 52 parcela të tokës, 8 lokale, 1 objekt afarist, 3 banesa dhe 3 shtëpia. Vlera e gjithë këtyre kap shifrat milionëshe, transmeton “Bota sot”.

Kurse, i pari i AKR-së pasuri të luajtshme, kreu i AKR-së ka deklaruar 8 vetura, vlera e të cilave e pritshmë që është e lartë.

Më poshtë ua përcjellim pasurinë e Behgjet Pacollit të deklaruar në APK:

Image

Image

Image
Image
Image

Image

Image

TË FUNDIT
12 orë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
12 orë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
1 ditë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
1 ditë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
1 ditë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
1 ditë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri
1 ditë
Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
1 ditë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
1 ditë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
1 ditë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
12 orë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

LEXO MË SHUMË

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

kurti liz allen alen

Kurti: SHBA – aleate, mike e partnere historike (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

Elizabet Alen Liz Allen

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

veriu policia manastir

Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

david kanin

Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja

albin kurti taravari vlen

Krerët e VLEN-it sot takohen me Albin Kurtin në Prishtinë

INFO

NA NDIQ