Pendarovski: Asnjëherë nuk kemi qenë në lidhje me nëntokën! Kovaçevski: Me përkrahjen tuaj e rrëzuam regjimin e VMRO-s

Picture of INA
INA

28/04/2024

Stevo Pendarovski, kandidati për president nga LSDM, në takim me qytetarët e Ohrit, theksoi se njerëzit e opozitës që kërkojnë mandat, janë njerëzit e njëjtë, me të njëjtat ide, të cilët mendojnë që ta udhëheqin shtetit njëjtë siç ishte para 7 viteve, përcjell TV21.

“Ju them se LSDM asnjëherë nuk do të heq dorë nga vlerat e saj. LSDM çdo herë ka qenë krah me krah me qytetarët edhe gjatë krizave ekonomike, shëndetësore, energjetike”, tha kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski.

“Asnjëherë nuk kemi qenë në lidhje me nëntokën, me krimin. Për t’i munduar oponentët tanë politike nuk montuam procese politike, nuk kemi porositur me telefon 10 apo 11 vjet burg, nuk kemi përgjuar 25 mijë qytetarë tanë”, tha Stevo Pendarovski, kandidat për president, LSDM.

“Arritëm ta rrëzojmë regjimin e VMRO-DPMNE-së dhe ta çlirojmë shtetin nga kthetrat e VMRO-së pas 11 viteve në izolim. Me përkrahjen tuaj, Maqedonia u bë anëtare e NATO-s dhe sollëm vendime të vështira pas 30 viteve dhe filluam negociata me BE”, pohoi Dimitar Kovaçevski, kryetar i LSDM.

TË FUNDIT
16 minuta
Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta
21 minuta
Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste
23 minuta
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
31 minuta
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
1 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
1 orë
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
18 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
4 orë
Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake
1 ditë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
31 minuta
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
17 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

LEXO MË SHUMË

qytetare-1280x899

Mbi 100% rritje e denoncimit të diskriminimit! Orientimi seksual dhe përkatësia etnike mes paraqitjeve më të shpeshta

ikja banjske grupi terrorist veri

Terroristët e sulmit në Banjskë enden të lirë, festojnë në Beograd me këngë nacionaliste

Prokuroria

Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!

treni stacioni hekurudhor shkup

Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

aeroplani-kinez

Avioni goditet nga turbulencat në ajër, humb jetën një pasagjer, plagosen 30 të tjerë

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

INFO

NA NDIQ