Presidenti Begaj takoi akademikun Rexhep Qosja

Picture of ina-online
ina-online

15/04/2024

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj takoi sot në Prishtinë, akademikun Rexhep Qosja.

Presidenti Begaj në këtë takim ishte i shoqëruar nga profesori i njohur, Arsim Sinani.

Në këtë takim, akademiku Qosja foli për afrimin e mëtejshëm dhe më të fuqishëm mes shqiptarëve, por edhe tema tjera me rëndësi për kombin.  Presidenti Begaj e faleminderoi akademikun Qosja për kontributin e tij dhe angazhimin e tij për çështjen shqiptare.(INA)

TË FUNDIT
12 orë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
12 orë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
1 ditë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
1 ditë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
1 ditë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
1 ditë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri
1 ditë
Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
1 ditë
Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën
1 ditë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
1 ditë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
1 ditë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

LEXO MË SHUMË

Lajcak

Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

KFOR KS

Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

kurti liz allen alen

Kurti: SHBA – aleate, mike e partnere historike (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

david cameron

Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën

Elizabet Alen Liz Allen

Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës

veriu policia manastir

Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri

david kanin

Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja

INFO

NA NDIQ