“Prindërit më pritën në breg të detit me ditë të tëra”, historia rrëqethëse e Liam përlot banorët

Picture of INA
INA

17/04/2024

Liami, banor i BBV Albanina ka rrëfyer për jetën e tij.

“Jam larguar në Itali që 16 vjeç pa lajmëruar familjen. Kam bërë familjen time të rrijë me ditë të tëra të më presin në breg semos kthehem. Telefonata ime me mamanë pasi u largova, kemi qarë si fëmijë. Kthimi im në Shqipëri ka qenë po aq i keq, se jam marrë në tre të natës në pranga vetëm 16 vjeç.

Nuk më është thënë asnjë fjalë pse ika, un flija gjumë, ata nuk flinin por më shihnin mua. Njeriu kur rritet mendon gjatë, i kam sjell mamasë shumë pak lekë dhe i kam thënë bli një fustan. Mua asgjë nuk më bën më të lumtur, vetëm të jem pranë tyre.

Pas 2008 vendos të largohem në Gjermani, laja pishina deri në mëngjes. Në orën 7 shkoja lala pjata në spital. Arrita të bëja një shkollë profesionale si ndihmës operator në sallë operimi. Në 2012, marr pjesë në BB5, dola në vendin e dytë. Shumë njerëz i vunë emrin fëmijës së tyre Liam.

Për familjen time dhe për mua ishte vit i ngarkuar pas 24 orësh në BBVIP merrem për tu shoqëruar në komisariatin e policisë së Tiranës. Kam kaluar më shumë se 14 ditë, më kanë ardhur familja më kanë vizituar në burgun e Rrogozhinës. Qesha që të qeshnin ata, babai qante, mamaja dridhej, i ishin çarë buzët nga stresi. Më thonë kur do bësh një fëmijë. Unë kam një shoqe me origjinë turke, kur të dal që këtej do doja të blija një shtëpi në breg të detit që të jetojmë të gjithë bashkë”-tregoi Liam mes lotësh.

TË FUNDIT
4 orë
Muzikë e keqe? Gazetarja i del në mbrojtje Luiz Ejllit: “Keni qenë në gjendje të jepnit gruan për Luizin..”
5 orë
Ndodh për herë të parë në Shqipëri, martohen dy gra në taracën e bashkisë Tiranë
5 orë
‘Do vish të rrish tek shtëpia ime’? Heidi refuzon Romeon: Çfarë thua?
7 orë
Video/ Tha se i propozoi Kiarës me poezinë e tij, Luiz Ejlli nxjerr bllof Julian Dedën
10 orë
Vijojnë kunjat e Jetmirit! Këtë herë thumbon Heidin

ME TE LEXUARA

21 orë
Romeo flet për planet me Heidin jashtë shtëpisë së BBV: Jam një djalë pa plane, por e kam qejf një bebe
2 ditë
"Ta fitojë Juli", Romeo shpërthen keq ndaj Eglës: Juli të ka larë e shpëlarë, kjo është shumë e shpifur
11 orë
“I ka propozuar Kiarës me një tekst timin” – Luiz Ejlli reagon pas deklaratës së Jul Dedës
1 ditë
Reperi i njohur, gara shpejtësie me ‘Lamborghini’ në rrugët e Tiranës, kapet nga policia (FOTO)
10 orë
Vijojnë kunjat e Jetmirit! Këtë herë thumbon Heidin
1 ditë
Pesë finalistët e BBVA3
7 orë
Video/ Tha se i propozoi Kiarës me poezinë e tij, Luiz Ejlli nxjerr bllof Julian Dedën
1 ditë
Erjola Doçi s'i lë vend imagjinatës, moderatores i ndodh incidenti me fustanin e çarë (foto)
5 orë
‘Do vish të rrish tek shtëpia ime’? Heidi refuzon Romeon: Çfarë thua?

LEXO MË SHUMË

luizi geti

Muzikë e keqe? Gazetarja i del në mbrojtje Luiz Ejllit: “Keni qenë në gjendje të jepnit gruan për Luizin..”

martohen-dy-gra

Ndodh për herë të parë në Shqipëri, martohen dy gra në taracën e bashkisë Tiranë

Heidi Romeo

‘Do vish të rrish tek shtëpia ime’? Heidi refuzon Romeon: Çfarë thua?

Screenshot_2024-05-20-13-49-40-276_com.facebook.katana-edit

Video/ Tha se i propozoi Kiarës me poezinë e tij, Luiz Ejlli nxjerr bllof Julian Dedën

jetmiri big brother

Vijojnë kunjat e Jetmirit! Këtë herë thumbon Heidin

luiz kiara

“I ka propozuar Kiarës me një tekst timin” – Luiz Ejlli reagon pas deklaratës së Jul Dedës

Heidi Romeo

Romeo flet për planet me Heidin jashtë shtëpisë së BBV: Jam një djalë pa plane, por e kam qejf një bebe

ilnisa meritoni

Meritoni bën deklaratën e fortë: Po mendoj martesë dhe bebush me Ilnisën

tuna-1

Tuna marton vëllain, publikon videon

INFO

NA NDIQ