Serbia bllokon shtetasit e Kosovës edhe në Tabanoc

Picture of ina-online
ina-online

17/04/2024

Edhe në pikën kufitare Tabanoc autoritet serbe kanë bllokuar shtetas të Kosovës, një situatë e ngjajshme sikur në pikat tjera kufitare me Kroacinë dhe Hungarinë.

Siç mëson INA në Tabanoc disa qytetarë nga Kosova janë bllokuar. Atyre u janë marrë dokumentacionet dhe i kanë larguar anash, duke pritur nga ora 9:00 e mëngjesit.

Autoritetet e Kosovës kanë reaguar sot tek bashkësia ndërkombëtare për tejkalimin e kësaj krize dhe lirimin e qytetarëve, duke i dhënë përgjigjen e merituar Beogradit, që ndërmori një veprim të tillë pas pranimit të Kosovës në Këshillin e Europës.

Deri tani nuk ka informacione nga autoritet serbe pse po ndodhe kjo, por që udhëtarët nuk po lejohen të kalojnë nga asnjë pikë kufitare me shtetin serb. (INA)

TË FUNDIT
31 minuta
IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!
33 minuta
KSHZ del me rezultatin përfundimtar të rivotimit në njësitë 5 dhe 6
48 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
1 orë
Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6
1 orë
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku
13 orë
Në Llërc votohet pa probleme, deri në ora 09:00 kanë votuar 100 zgjedhës
48 minuta
Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët
1 ditë
Sigurohen detaje nga masat hetimore kundër Naqe Georgiev dhe Ixhet Memetit
10 orë
Dogana e Maqedonisë sekuestron 1.7 tonë medikamente të dëmshme për shëndetin e qytetarëve
2 ditë
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
1 ditë
Një i burgosur nga burgu në Idrizovë mbrëm ka ndërruar jetë në kompleksin e klinikave “Nëna Terezë,

LEXO MË SHUMË

mexhiti izet

IZET MEXHITI: PËR MUA BDI ËSHTË KAPITULL I MBYLLUR!

KSHZ-Komisioni

KSHZ del me rezultatin përfundimtar të rivotimit në njësitë 5 dhe 6

Bekim Qoku

Qoku: Sa më e dobët BDI-ja, aq më të fortë shqiptarët

arber ademi

Loja s’ka fund! Fronti Europian, përmes Arbër Ademit: Nuk e pranojmë rezultatin në zonën 6

ziadin sela

Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

kasami tubim

Kasami: Llërca e dëshmoi lirinë, demokracinë dhe të qenurit e pagjunjëzuar

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

INFO

NA NDIQ