Shqiptari humb testikujt nga dhuna e pronarit, Gjykata në Kanada e dëmshpërblen 300 mijë dollarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2023

Gjykata e Lartë e Drejtësisë në Ontario, Kanada, ka dëmshpërblyer me 300 mijë dollarë një shtetas shqiptar, pasi ishte keqtrajtuar nga punëdhënësi i tij. Mediat e huaja sqarojnë se pronari i shqiptarit e ka goditur këtë të fundit në testikuj dhe për pasojë ai i ka humbur ato.

Shqiptari Rezart Osmani pretendoi se mbikëqyrësi Ludgero De-Almeida dhe punëdhënësi abuzuan me të duke e poshtëruar dhe nënshtruar në mënyrë të turpshme para syve të kolegëve.

Ky keqtrajtim përfshinte gjuhë nënçmuese dhe diskriminuese, fyerje, kërcënime në lidhje me statusin e tij të emigracionit dhe abuzim fizik.

closevolume_off
Avokatja e Osmanit, Filomena Kandola, përmes një emaili ka thënë se çështja ende nuk është mbyllur, pasi ka mbetur për t’u sqaruar se kush do i paguajë shpenzimet e gjyqit.

TË FUNDIT
1 ditë
Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet
2 ditë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
2 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
3 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
3 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

LEXO MË SHUMË

muharrem saliu de biasi

Muhameri nga Haraçina ja dorëzoi flamurin kandidatit shqiptar për eurodeputet

pasaport-zvicerane

Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

gjermania-780x470

Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

policia gjermane gjermani

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

shkolla-nxenes-klasa

Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

muharrem salihu

Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

muharrem saliu

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

kombetarja

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

INFO

NA NDIQ