Shqiptari në Vjenë sulmon nënën me fshesë dhe kërcënon vëllain me thikë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

4 Janar, 2022

Policia austriake është lajmëruar pasditen e djeshme për bërtitma që janë dëgjuar në një banesë në Vjenë.

Në vendngjarje policia ka takuar vëllain e madh, i cili ka deklaruar se vëllai i tij i vogël kishte bërë trazira në banesë, njofton regionews.at, përcjell albinfo.at. Ngjarja ka ndodhur të dielën, rreth orës 14:50 min. në Florisdorf (Bezirku 21).

Mësohet se ai ka sulmuar nënën e tij me një fshesë dhe ka kërcënuar me thikë të vëllain. Fatmirësisht, askush nuk është lënduar, transmeton albinfo.at. 22-vjeçari kosovar mësohet se prej disa kohësh ka qenë i dhunshëm.

Policia e ka arrestuar të dyshuarin dhe i ka ndaluar përkohësisht hyrjen në banesë dhe takimet me anëtarët e tjerë të familjes.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pasaporta-shqiptare

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë

avokatet shqiptaro - kanadez

4 vjet Shoqata e Avokatëve Shqiptaro-Kanadezë

vrasje

E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari (EMRAT)

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

Europoli

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë – Sekuestrohen 18.5 milion euro

policia-italiane

Aksident i rëndë në Itali, 37 vjeçarja shqiptare përfundon në spital

vetura kasamit zjarri

Gazetarit shqiptarë në Zvicër i digjet vetura, por fatmirësisht shpëton

avion-zvicer

Qytetari i Kosovës dëbohet 10 vjet nga Zvicra, ja arsyeja

austri

Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri

INFO

NA NDIQ