Stresi është fituesi i edicionit të parë të Big Brother VIP Kosova

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/03/2023

Publiku i gjerë i formatit televiziv Big Brother VIP Kosova ka vendosur që çmimin e madh prej 200 mijë eurosh ta fitojë konkurrenti finalist, Arkimed Lushaj i njohur si Stresi.

Stresi ka arritur t’i mboshtë të katër konkurrentët e tjerë që i kishte në finale, përfshirë Juliana Nurën, Artan Thaçin, Vedat Bajramin si dhe Mbresa Hajrullahun.

Rep artisti i famshëm, emri i vërtetë i të cilit është Arkimed Lushaj ishte bërë pjesë e BBVK-së që prej natës hyrëse të pesë dhjetorit të vitit që lamë pas.

Përgjatë kësaj aventure të tij televizive, ai është përballur me një mori situatash interesante, të tensionuara, pikante e emocionuese. Para pak kohësh, ai po ashtu kishte pranuar super surprizën më sensitive e që ishte video porosia nga ish gruaja e tij, Kejsi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

jetmiri egla

Debatet me Eglën, Jetmiri: Më ka vënë në lojë burrërinë

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

egla

Zbulohet – Egla tha së është “single”, por dokumenti tregon që ajo është e martuar

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

IMG_1164

Deputeti ukrainas flet shqip: Kosova është Evropë

bakojanis

Bakoyannis: Kosova është demokraci funksionale, shtetet kundërshtare për anëtarësimin e saj në KiE të qëndrojnë anash

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Rrëzohen propozimet që anëtarësimi i Kosovës të kushtëzohet me themelimin e Asociacionit

INFO

NA NDIQ