Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

Picture of INA
INA

25/04/2024

Kandidati për president nga VLEN, Arben Taravari mbrëmë pas mesnate kur i siguroi të gjitha të dhënat nga vendvotimet dhe e konfirmoi fitoren e tij në Gostivarë ka shkruar:

Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

Përndryshe që nga momenti kur filluan të publikohen rezultatet, shumë eksponent të BDI-së dhe partive tjera që janë pjesë e Frontit Europian pretendonin se edhe në Gostivarë ka shënuar fitore kandidati i tyre Bujar Osmani.

Përndryshe nga 100% të vendvotimeve, Arben Taravari ka fituar 9 895 vota kurse Bujar Osmani 9 820 vota.

Rikujtojm që pjesë e Frontit Europian janë edhe 2 parti turke. TDP që njihet si parti më e madhe turke në zgjedhjet e fundit për Këshillim Komunal të 2021, në Gostivarë kishte fituar 2 815 vota.

TË FUNDIT
3 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
4 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
4 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
6 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
6 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

13 orë
Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari
8 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
13 orë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
8 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
12 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
6 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
12 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
6 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
12 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ