Të paktën 124 dronë rusë godasin Zhaporizhian

Picture of INA
INA

21/04/2024

Rajoni i Zaporizhzhia, në juglindje të Ukrainës, pësoi 390 sulme nga forcat ruse, të cilat përdorën gjithsej 124 dronë, deklaroi shefi i administratës ushtarake rajonale, Ivan Fedorov.

“Gjatë ditës, pushtuesit sulmuan rajonin e Zaporizhzhia 390 herë, duke goditur shtatë vendbanime,” shkroi Fedorov.
Rusët hodhën një raketë në Zaporizhzhia, e cila u sulmua së bashku me Huliaipole, Levadne, Robotyne, Mala Tokmachka, Malynivka dhe Novoandriivka.

TË FUNDIT
47 minuta
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
1 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
4 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
5 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
11 orë
Mesazh tjetër nga Greqia: Marrëveshja e Prespës nuk mund të rishikohet vetëm nga njëra palë
1 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
6 orë
Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta
1 ditë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
11 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

INFO

NA NDIQ