Tërmet me 4.2 shkallë të Rihterit godet Turqinë

Picture of INA
INA

21/04/2024

Një tërmet me magnitudë 4.2 Rihter është regjistruar këtë të dielë në Turqi rreth orës 15:03 (ora lokale).

Epiqendra e tërmetit ishte në një distancë 30 kilometra nga rajoni i Tokati

TË FUNDIT
2 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
2 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
2 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
3 orë
Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit
6 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
1 ditë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
2 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
12 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

GJYKATA

Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

mico-1

Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE

vmro vlen negociata

S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

metju

Takimi i Presidentes Siljanovska Davkova me ambasadorin britanik Metju Loson

INFO

NA NDIQ