Thaçi: Na duhet mbi 150 mijë vota për Bujarin

Picture of INA
INA

19/04/2024

Kryetari Thaçi dje në takimin me banorët e Forinës dhe Çegranit theksoi:

“Duhet dhënë një përgjigje prej nga dëshira për të luftuar fuqishëm më njëri tjetrin, për ta përmisuar gjendjen e Shqiptarëve, por nga vjen arsyeja për tu bashkuar, dhe pse disa ky dysh apo ky tresh nuk bashkohen, më vjen keq por Ne nuk marim urdhëra prej tjetër kujt. Ata të cilët marrin urdhëra prej të tjerëve nuk bashkohen në momente të rezikshme dhe të vështira për Ne. Cili është momenti i rezikshëm, të nderuara zonja dhe vëllezër, politika nuk i ka vetëm fjalët, fjalët nga e prapa në politikë të çojnë në luftë, mes njerëzve dhe popujve. Fjala e liderit të opozitës maqedonase se i don 61 është mesazhi kryesor për shqiptarët se Fronti Europian duhet të ketë 31 e më shumë deputet që ta parandalojë këtë të keqe. Mesazhi i opozitës maqedonase drejt maqedonve, për të mbështet një kandidat të tyre që të mbrijnë 400-500 mijë vota, Ne e Përkthejmë në mesazh, sa më larg prej 150 mijë të z.Bujar Osmani, 160 -170 mijë, njerëzit tonë shqiptarët dhe të tjerët duhet të kuptojnë se e plandosin për toke idejën e opozitës maqedonase që është një ide e vjetëruar e Maqedonisë si shtet etnik maqedonas. E treta që është shumë e rëndësishme, Ne nuk sillemi fort me çallam dhe vendosim kur flasim për numra të japim fakte, por a e dini se momentalisht jemi me depuet 24 me 7”. (INA)

TË FUNDIT
3 minuta
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
38 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
3 orë
Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor
3 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

ME TE LEXUARA

1 ditë
Në gjimnazin e Ohrit nuk ka paralele në shqip
2 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
12 orë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
1 ditë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
6 orë
RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore
1 ditë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
38 minuta
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
11 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
1 ditë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

GJYKATA

Pa vullnet politik nuk mund të ketë reforma në gjyqësor

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

mico-1

Greqia luftë në dy fronte! Bllokim të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE

vmro vlen negociata

S’ka takime mes grupeve për formimin e Qeverisë, palët diskutojnë brenda radhëve të veta

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ