Tifozët e Bajernit me peticion kërkojnë qëndrimin e Tomas Tushellit

Picture of INA
INA

27/04/2024

Tifozët e Bajern Munihut kanë nisur një peticion për të mbajtur në skuadër trajnerin aktual, Tomas Tushel, i cili u konfirmua se do të largohet në fund të sezonit. Ish-trajneri i Çellsit ka të ngjarë të kërkojë mundësi të reja, duke qenë se Bajerni e ka informuar atë se do të largohet pas përfundimit të sezonit 2023/24. Megjithatë, që atëherë Tushel e ka udhëhequr skuadrën deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. Trajneri i Austrisë, Ralf Rangik dhe ish-menaxheri Hansi Flik janë kandidatët zëvendësues, por tifozët e bavarezëve duan qëndrimin e Tushellit, duke nisur edhe një peticion.

“FC Bajern vendosi të shkarkojë Tomas Tushellin në verë pas humbjes kundër Bohumit . Çfarë vendimi mizor!”, thuhet fillimisht në peticion.

Tushel, i njohur gjithashtu si “Juppel”, nuk e kishte kurrë të lehtë në Munih. Pavarësisht mbulimit negativ të mediave që e rrethonte dhe situatës së personelit me skuadrën e mbushur me dëmtime, fituesi i Ligës së Kampionëve e çoi ekipin e tij në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

“Me gjithë respektin e duhur për kandidatët si Emeri apo Rangnik, këta trajnerë nuk mund t’ia mbajnë qiriun “Juppel”-t”, thuhet në shkrimin e peticionit.

Dhe deri tani peticioni ka arritur mbi 10 mijë nënshkrime.

TË FUNDIT
1 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
1 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
1 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
1 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

17 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
1 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
1 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
1 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
1 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
1 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
22 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
1 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
22 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ