TikTok po zhvillon një aplikacion të ri që do të konkurrojë me Instagram

Picture of INA
INA

11/04/2024

Platforma Tiktok planifikon të lëshojë një aplikacion të ri për ndarjen e fotografive që është i ngjashëm në funksionalitet me rrjetin social Instagram.

Kompania tashmë ka dërguar njoftime për disa përdorues në lidhje me lançimin e një produkti të ri të quajtur shënime Tiktok (TikTok Notes), raporton TechCrunch.

Në njoftim thuhej se kompania do të lançojë së shpejti një “aplikacion të ri për postimet e fotografive” dhe se postimet ekzistuese të përdoruesve do të ndahen në aplikacionin e shënimeve Tiktok.

Përdoruesit do të mund të zgjedhin të mos ndajnë postimet e tyre me imazhe në aplikacionin e ri.

Tiktok konfirmoi se është duke punuar në aplikacion, por deklaroi se ai nuk është ende i disponueshëm.

“Si pjesë e angazhimit tonë të vazhdueshëm për të inovuar përvojën e Tiktok, ne po eksplorojmë mënyra për të fuqizuar komunitetin tonë dhe për t’i inkurajuar ata të krijojnë dhe ndajnë krijimtarinë e tyre përmes fotografisë dhe tekstit në një hapësirë ​​dedikuar atyre formateve”, tha një zëdhënës i Tiktok.

Sipas TechCrunch, Tiktok po eksperimenton edhe me formate të tjera si videot 30-minutëshe dhe madje edhe postimet e bazuara në tekst që janë të zakonshme në platformat X (Twitter) ose Threads.

TË FUNDIT
12 orë
Google Maps zbulon përditësimin më të fundit
13 orë
Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet
4 ditë
Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit
5 ditë
Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike
6 ditë
Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

ME TE LEXUARA

13 orë
Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet
12 orë
Google Maps zbulon përditësimin më të fundit

LEXO MË SHUMË

google maps

Google Maps zbulon përditësimin më të fundit

google

Google shton përdorimin e inteligjencës artificiale në motorin e kërkimit në internet

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike

chat-gpt

Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

tik tok

TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Inteligjenca artificiale AI

Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

tik tok

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

google

Të është vjedhur telefoni, Google ka një zgjidhje për ju për ta gjetur atë

INFO

NA NDIQ