Tollovi dhe pritje në vendkalimet kufitare për dalje nga Maqedonia

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Prill, 2023

Fundjava e zgjatur e zbrazi Maqedoninë. Një pjesë e madhe e qytetarëve e shfrytëzojnë ditën e sotme jopune për fundjavën e zgjatur, duke udhëtuar drejt fqinjëve tanë.

Bllokimi me i madh gjatë gjithë ditës është regjistruar në pikën kufitare “Bogorodicë” me fqinjin tonë jugor, Greqinë.

Gjithashtu janë vërejtur kolona më të vogla për të hyrë në Serbi. Në pjesën tjetër të pikave kufitare trafiku ka rrjedhur pa ndërprerje. Kjo është fundjava e dytë e zgjatur, pasi u festuan Pashkët gjatë fundjavës së kaluar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

varga eurotalks

Politika e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit, Varga për Eurotalks (VIDEO)

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

INFO

NA NDIQ