3000 punonjës pa paga, protestë para Ministrisë së Kulturës

Picture of INA
INA

19/04/2024

Punonjësit e institucioneve të kulturës protestuan sërish sot para Ministrisë së Kulturës për shkak të mospagesës së pagave të marsit të mbi 3000 punonjësve dhe akuzojnë se nuk do të marrin rritjen prej 12% që u takon sipas marrëveshjes kolektive.

Nga Sindikata e Kulturës thonë se ndonëse dje kanë pasur një takim me përfaqësues nga Ministria e Financave, aty nuk është arritur asnjë marrëveshje dhe kanë paralajmëruar protesta të përditshme para Ministrisë së Kulturës deri në plotësimin e kërkesave të tyre./TV21

TË FUNDIT
5 orë
Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën
7 orë
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
7 orë
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
7 orë
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
8 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

ME TE LEXUARA

17 orë
Plagosja në Prizren, 11 persona të përfshirë në mosmarrëveshje
11 orë
Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ
17 orë
Memetit iu caktuan masa kujdesi, deklaroi që nuk ka biseduar me gjykatësin që u kap në flagrancë duke marrë mito
11 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat
21 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre
16 orë
A do ta vazhdojë rrugëtimin politik në LSDM? Bytyqi: Takohem me të gjitha palët e arenës politike
11 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
20 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

LEXO MË SHUMË

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën

vucic

Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

INFO

NA NDIQ