VMRO-DPMNE për të zvarritur kërkon që amendamentet për korridoret të përkthehen edhe në shqip

INA
INA

12 Maj, 2023

VMRO-DPMNE ka vijuar me bllokimin e projektit të Korridoreve 8 dhe 10D, që kanë arritur për ndryshim dhe plotësim të ligjeve për përshpejtimin e procesit.

Kjo parti në ditën e parë të debatit ka kërkuar përkthimin e amendamenteve në gjuhën shqipe, për ndryshimet në Ligjin për marrëdhëniet e punës, i cili është pjesë e pakos së ligjeve për korridoret 8 dhe 10D.

Shefi i Grupit parlamentar të VMRO-DPMNE, Nikolla Micevski e bëri këtë kërkesë në seancë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

ahmeti grubi

Vizita tek babai i Hashim Thaçit në Brojë, Limani akuza Ahmetit dhe Grubit

auto_shkolla_klasa_derrasa_e_zeze_shkumesi1525601470-780x439-1

Në Strugë gjithnjë e më pak filloristë, këtë vit janë regjistruar 77 fëmijë më pak

FB_IMG_1685796897237

Kasami e mirëpret ish-presidentin Bamir Topi

auto_memet-kamber-1130x6351685795598

Vdekja e 19 vjeçarit në RMV: 1.000 persona rrezikojnë ta kenë fatin e Memet Kamberit

LSDM-SDSM-600x360-1

LSDM: Mickoski para vendimit, BE ose blloku anti-Evropian!

Porti Selanik

Kapen 160 kg kokainë në portin e Selanikut, dyshohet se destinacioni ishte Shkupi

INFO

NA NDIQ