Vranë bashkëatdhetarin për hakmarrje, gjykata gjermane dënon me burgim të përjetshëm dy shqiptarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22 Shkurt, 2023

Gjykata gjermane e Landit Verden, ka dënuar me burgim të përjetshëm dy shqiptarë për një vrasje të ndodhur 6 vjet më aprë në Rotenburg.

Sipas dpa.de, dy shqiptarët të moshës 36 dhe 32 vjeç kishin vrarë në vitin 2017-të një bashkëatdhetarin e tyre 46 vjeç në zonën e Visselhövede.

Për të njëjtën ngjarje gjykata kishte dënuar më parë edhe një 23-vjeçar po me origjinë shqiptare i cili akuzohet se ndihmoi autorët të lërgoheshin nga vendngjarja.

Ndërkohë media gjermane thekso se e gjithë saga e hakmarrjes kishte nistu vite më parë në Tiranë.

Në shkrim thekohet se 46 vjeçari i ekzekutuar në Gjermani, gjatë vitit 2011 kishte vrarë një person në Tiranë, ku dhe ishte dënuar nga gjykata.

Pas kryerjes së dënimit nga frika e hakmarrjes ai ka emigruar drejt Gjermanisë, ku edhe ëhstë ekzekutuar.

/AlbEu.com/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

Europoli

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë – Sekuestrohen 18.5 milion euro

policia-italiane

Aksident i rëndë në Itali, 37 vjeçarja shqiptare përfundon në spital

vetura kasamit zjarri

Gazetarit shqiptarë në Zvicër i digjet vetura, por fatmirësisht shpëton

avion-zvicer

Qytetari i Kosovës dëbohet 10 vjet nga Zvicra, ja arsyeja

austri

Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri

vatra

Tre breza tek Vatra ! Emocion dhe krenari…, “50-vjet nga Revolta e Spaçit”

gomone-emigrant-azil-britani-angli

Qeveria britanike nis fushatën reklamuese për të penguar emigrantët shqiptarë të shkojnë në Britani

joe haliti nazar mehmeti texas teksas

SHBA/Texas: Dhoma e Përfaqësuesve Rezolutë, për shqiptarin Joe Haliti për kontributin e tij në komunitet

INFO

NA NDIQ