Ylber Ramadani, “maratonomaku” i Seria A

Picture of INA
INA

27/04/2024

Tashmë gjithçka është e konfirmuar dhe “shkatërruesi” i mesfushës së kombëtares së Shqipwrisw, Ylber Ramadani mund të quhet zyrtarisht “maratonomaku” i Serie A, me faqen e specialiuzar “Transfermarkt.it’, që shpërndau së fundmi lojtarët me mesataren më të lartë të kilometrave të përshkruara gjatë një 90-minutëshi deri në këtë pikë të sezonit në elitën e futbollit italian.

Mesfushori i kombëtares kuqezi që aktivizohet me Leçen dhe në renditjen e specalistëve ka zënë vendin e parë me një mesatare prej 12.098 kilometrash në 30 ndeshje të luajtura. 28-vjeçari, la pas në këtë renditje emra si “yllin” skocez të Bolonja, Evan Ferguson, “shkatërruesin” e Roma-s, Brajan Kristante, si dhe udhëheqësin e mesfushës së Juventus, Manuel Lokatelli.

Në këtë sezon, Ramadani rezultoi si një nga lojtarët më të spikatur të “verdhekuqve”, të Leçe duke u konsideruar si një prej titullarëve fiks të skuadrës, teksa së fundmi, mesfushori po kalon një infeksion, por që nuk do ta mbajë gjatë jashtë fushave të lojës me Ramadanin që me shumë mundësi do të rikthehet që këtë fundjavë në sfidën që skuadra e tij luan ndaj Monza-s.

TË FUNDIT
18 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
18 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

19 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi
19 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
19 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
18 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
18 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ