YouTube po teston AI që e çon përdoruesin në pjesën më interesante të videos

Picture of INA
INA

08/05/2024

Në mars, YouTube filloi testimin e funksionit “Jump ahead”, i cili tani është i disponueshëm për një gamë më të gjerë përdoruesish përmes youtube.com/new për abonentët Premium.

Pas klikimit të dyfishtë për të kapërcyer fillimin e videos, do të shfaqet një buton që ju çon në pjesën ku shumica e përdoruesve zakonisht kalojnë për të parë përmbajtjen, transmeton Telegrafi.
Për disa sekonda, një buton “Jump ahead” shfaqet në këndin e poshtëm djathtas, përpara se të zhduket, duke ju ofruar mundësinë për të shpejtuar përpara 10 sekondat e zakonshme.

YouTube përdor inteligjencën artificiale për të zgjedhur “vendin më të mirë për të kërcyer”, bazuar në të dhënat e shikimit, dhe ky opsion ndodhet në Kontrollet Premium.

Funksioni aktualisht është i dukshëm vetëm në aplikacionin celular dhe për të parë nëse e keni atë, duhet të shkoni te Settings > Try experimental new features.

Për më tepër, kjo është e disponueshme vetëm për përdoruesit amerikanë dhe për përmbajtjet video në anglisht. Gjithashtu, nuk disponohet për çdo video.

TË FUNDIT
2 ditë
Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit
4 ditë
Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike
4 ditë
Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?
4 ditë
TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale
5 ditë
Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

rrjete sociale instagram facebook tik tok

Facebook dhe Instagram “nën hetim” nga BE, krijojnë varësi te të miturit

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndalohet një 19-vjeçar në Tetovë, ka shpërndarë materiale raciste dhe ksenofobike

chat-gpt

Arrin GPT-4o: Ç’mund të bëjë modeli i ri i inteligjencës artificiale?

tik tok

TikTok dallon përmbajtjen e krijuar nga Inteligjenca Artificiale

Inteligjenca artificiale AI

Çfarë është AI, si funksionon dhe për çfarë mund të përdoret?

tik tok

Tiktok etiketon përmbajtjet AI, çfarë do të ndodhë me prodhimet e gjeneruara prej saj?

google

Të është vjedhur telefoni, Google ka një zgjidhje për ju për ta gjetur atë

iphone dyqan

​iPhone 16 Pro pritet të sjellë katër veçori të reja të kamerës

Apple-1

Apple në bisedim me OpenAl që të integrojë ChatGPT-në në iPhone

INFO

NA NDIQ