Zhduken afër 8 mijë litra derivate në ‘EXFIS’ në Pejë, të dyshuar i gjithë personeli

INA
INA

9 Qershor, 2023

Përfitimi i kundërligjshëm, duke përvetësuar pasurinë e tjetrit përbën vepër penale dhe dënohet edhe me burgim.

Për një rast të tillë që dyshohet se ka ndodhur në pompën e derivateve ‘EXFIS’ në Pejë, Policia tashmë ka nisur pas denoncimit të një zyrtari të kësaj kompanie, raporton Sinjali.

Burimet brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se rasti u denoncuar pasi u zbuluar se janë zhdukur rreth 8 mijë litra derivate disel, që kapin vlerën e rreth 10 mijë eurove pas inspektimeve që janë kryer nga auditori i kompanisë.

Sinjali mëson se për këtë rast, zyrtari që ka bërë raportimin në Polici, ia ka drejtuar gishtin gjithë personit të pompës, te të cilët ka dyshuar se janë të përfshirë në këtë rast, që iu ka shkaktuar humbje të mëdha.

Pas përfundimi të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar inicimin e rastit si “Shpërdorim i pasurisë së huaj” dhe ndërmarrjen e veprimeve të nevojshme hetimore për zbardhjen në plotni të rrethanave të rastit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

supermarketet-800x445

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

rinas aeroporti nene tereza

Aeroporti “Nënë Tereza” shifra rekorde, 5.2 milionë udhëtarë nga fillimi i vitit

euro

Rriten rrogat në Mal të Zi, ja sa shkon mesatarja

durres-plazh-bregdet

Bumi turistik dështon të sjellë bum ekonomik

solar rryme fotovoltaik

Në Maqedoni sot hapet parku më i madh solar në rajon

pensionist-pleq

Nga 1 tetori nis shpërndarja, Rama: Mbi 767 mijë të moshuar do të përfitojnë rritjen me 8.6% të pensionit të tyre

INFO

NA NDIQ