Ziadin Sela: Kosova dhe Shqipëria të na marrin shembull, të bashkohen

Picture of ina-online
ina-online

16/04/2024

Në tubimin e Fronit Europian në Dibër, Ziadin Sela dhe se nga bashkimi që patën partitë në Maqedoninë e Veriut, duhet të marrin shembull Kosova dhe Shqipëria, që siç tha, duhet unitet për t’u bërë ballë sfidave.

Sela tha se duhet të jenë model për të tjerët rreth e rrotull dhe nuk duhet të jenë politikanë që shkruajnë memoaret e konfikteve por politikanë në krye të detyrës .

“Duhet të jenë model edhe për të tjerët rreth e rrotull, Shqipëri e Kosovë. Momentet të cilat po i jeton bota dhe rajoni, konfliktet të cilat ndodhin çdo ditë, konfliktet të cilat nuk po shoh që të shkojnë nga ndërtimi i paqes, duhet ta arrijnë një dhe vetëm një. E para të bashkohemi dhe të bëhemi bashkë dhe këtë e ka arritur Fronti Europian. Në nuk guxojmë të sillemi si politikanë që po shkruajnë memoaret e konflikteve para 30 ose 40 viteve ose 50 viteve por duhet të jemi politikanë në krye të detyrës dhe ne na duhet që të bashkohen faktorët politik edhe në Kosovë edhe në Shqipëri. Të marrin shembullin e bashkimit që arritëm këtu në Maqedoninë e Veriut dhe të jemi më të përgatitur për t’u bërë ballë sfidave”, tha Sela.

TË FUNDIT
1 ditë
Humbni peshë duke ngrënë dardha
5 ditë
Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)
1 javë
Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)
2 javë
Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë
2 javë
Taravari: Nesër zbulojmë programin e VLEN-it, pika e parë – rruga evropiane

ME TE LEXUARA

1 ditë
Humbni peshë duke ngrënë dardha

LEXO MË SHUMË

dardha

Humbni peshë duke ngrënë dardha

Kiara tito

Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)

Polici-a-2-750x430

Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë

arben taravari

Taravari: Nesër zbulojmë programin e VLEN-it, pika e parë – rruga evropiane

moti nxehti temperatura-termometri

Prilli, muaji sërish me temperatura rekord/ Shkencëtarët paralajmërojnë: Po shkojmë drejt…

Sela bizneset strugane

Sela viziton bizneset strugane (VIDEO)

kasami rinine

Kasami me rininë e VLEN-it në hapësirat turistike të Malit Sharr: Turizmi malor, prioritet i qeverisë së ardhshme

1win Aviator Az ᐉ Məşhur Casino Oyununu Harada Oynaya Bilərəm

INFO

NA NDIQ