Zhduket djali i artistes nga Maqedonia, policia gjermane në kërkim (FOTO)

Djali i aktores maqedonase Elizabeta Kochovska e cila jeton dhe punon në Gjermani është zhdukur. Policia gjermane është në kërkim të informatave. Policia e Kölnit...

MPB në këmbë për ngjarjet në BESA, Kasami në policinë në Bit Pazar: Më...

Tronditja në Lëvizjen BESA ka hyrë edhe në raportin e kronikës së zezë të MPB-së, pasi që Bilall Kasami mbrëmë rreth orës 23.00 ka...

Ilir Meta ka një porosi për Zaevin

Presidenti shqiptar Ilir Meta në një intervistë për TV Korça ka folur për bashkëpunimin rajonal, me theks të veçantë me Maqedoninë. Ai ka përshëndetur...

Karemani i’a kthen përgjigjen Kasamit

Në një deklaratë për Portalb.mk deputeti Nexhbedin Karemani reagoi pas pres konferencës për gazetarët të mbajtur sot në Tetovë në të cilin u kërkua që ai të...

Trafiku i drogës, bilanc lufte në Meksike, 31 të vrarë në 48 orët e...

Tridhjetë e një  përsona janë vrarë gjatë 48 orëve të fundit në Chihuahua, një shtet në Meksikën veriore që kufizohet me Shtetet e Bashkuara,...

Njëri nga krahët e Lëvizjes BESA hyn në Qeveri?!

Njëri nga krahët e Lëvizjes BESA pritet të përfshihet në Qeveri. Kjo bëhet e ditur nga burime brenda kësaj partie. Kryeministri Zoran Zaev pikërisht...

Me përçarjen e BESËS u përçanë edhe deputetët, ja kush me kë? (FOTO)

Me përçarjen e djeshme edhe zyrtarisht të Lëvizjes BESA, ky sindrom përfshiu edhe 5 deputetët e saj, që u panë të ndarë në dyja...

Media italiane: Tani është koha e luftës së përgjakshme mes grupeve mafioze në Ballkan

Portali italian i lajmeve “Occhi della guerra” i ka kushtuar një artikull të zgjeruar trafikut të lëndëve narkotike dhe klaneve mafioze që e dominojnë...

Përçahet Lëvizja BESA, një parti me dy kryetarë?!

Lëvizja BESA zyrtarisht është përçarë në dysh, duke funksionuar në dy fronte të ndryshme. BESA që ishte shpresëdhënëse dhe që synonte që të jetë...

Hapja e kufirit Bellanoc-Stançiq, lojë ‘ping-pong’-u?! (VIDEO)

Banorët e brezit kufitar mes Maqedonisë dhe Kosovës as në vitin nuk 2017 nuk iu gëzuan vendkalimit Bellanoc-Stançiq, të premtuar që nga viti 2011....
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!