Të vdekurit dhe votuesit fiktivë e fundosën Maqedoninë

Muhamer Pajaziti Referendumi i fundit në Maqedoni dëshmon se ky vend nuk ka gjasa të ketë 1 milion e 800 mijë votues. Kjo dëshmohet...

SHBA deklarohet pas referendumit: Kuvendi të mos e lëshojë mundësinë historike

SHBA-të kanë përshëndetur rezultatin e referendumit për emrin dhe kanë shprehur përkrahje të fuqishme për implementimin e plotë të marrëveshjes së Prespës në Kuvend....

Media gjermane zbulon bisedat sekrete të Ali Ahmetit, Zaev, Ivanov, Dimitrov dhe frikën ruse

Stenogramet “tepër të besueshme” dokumentojnë sesi Greqia dhe Maqedonia tentuan prej muajsh të gjejnë zgjidhje rreth kontestit të emrit. Gjithashtu vërehet edhe frika nga...

Referendumi pësoi fiasko, vetëm 36.87% dolën në votime

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) ka vijuar me publikimin e rezultateve të referendumit për emrin të zhvilluar dje. Nga rezultat e para preliminare shihet se...

Shefi i NATO-s porosi për liderët në Maqedoni

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg përmes rrjetit social Twitter ka shprehur edhe një herë mbështetjen e NATO-s , duke theksuar edhe një...

Zaev: Nuk dorëhiqem, kam për obligim këtë proces ta shpije përpara

Kryeministri Zoran Zaev, në konferencën e fundit deklaroi se nuk ka ndërmend të dorëhiqet por se vota pro e qytetarëve e obligon atë që...

Hahn: Referendumi në Maqedoni dëshmoi përkrahje të gjerë për marrëveshjen e Prespës

38 Komisionari i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn, është deklaruar për rezultatin e referendumit në Maqedoni. Ai ka vlerësuar se votat “për” në referendum...

Mbyllet procesit i votimit për referendumin. Ja detajet

Në Maqedoni ka mbaruar procesi i votimi për referendumin për ndryshimin e emrit të vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut. Sipas të dhënave të...

KShZ: Ja sa për qind kanë votuar deri në ora 18 e 30

Në Maqedoni po zhvillohet referendumi për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit, i cili është vlerësuar si historik për të ardhmen euroatlantike të...

KSHZ: Dalja deri në orën 17:00 është 28. 9 për qind

Në Maqedoni po zhvillohet referendumi për marrëveshjen me Greqinë për çështjen e emrit, i cili është vlerësuar si historik për të ardhmen euroatlantike të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!